Slavnostní večer 28. června v ZUŠ Neratovice

23.08.2021 13:08

Slavnostní večer 28. června v ZUŠ Neratovice

Po téměř roce a půl trvajícím kovidovém „temnu“ jsme u nás ve škole směli uspořádat koncert. Jeho smyslem mělo být vrátit chod školy aspoň částečně do normálních kolejí a současně poděkovat vedení města i odboru školství za krásný dar – nový koncertní klavír do sálu.
Vzácných hostů bylo nepočítaně – pozvání přijalo celé vedení města – pan starosta Roman Kroužecký, paní místostarostka Lenka Mrzílková i pan místostarosta Marek Lenc. K naší radosti se však zúčastnil i bývalý ředitel této školy, pan Jaroslav Kužel s chotí a jeho syn, ředitel místní základní školy a muzikant. Vedení města využilo této příležitosti a předalo panu emeritnímu řediteli cenu města jako ocenění jeho zásluh o umělecké školství v Neratovicích.
Přes velmi omezenou možnost přípravy vystupujících měl koncert krásnou atmosféru, posluchači mohli ocenit nádherný zvuk nového klavíru, který byl představen jako sólový i doprovodný nástroj, zahráli žáci, kteří se z důvodů věku s naší školou již loučí i žáci, kteří začínají. Svou vlastní kompozici na klavír přednesl pan učitel Vladimír Figar. Další premiérou bylo vystoupení saxofonového kvarteta pod vedením pana učitele Tomáše Knappa i hra Laury Kubekové na violoncello. Celý koncert vhodně podtrhlo pásmo americké poezie, se kterým vystoupila skupina žáků literárně-dramatického oboru pod vedením pana učitele Saši Hrbotického.
Na závěr bych rád poděkoval účinkujícím za snahu a podané výkony, jejich pedagogům za maximální obětavost a posluchačům za atmosféru, kterou našim sólistům vytvořili. Pevně věřím, že situace v září už umožní návrat k normálu, abychom mohli podobných akcí pro žáky, rodiče i veřejnost uspořádat co nejvíce.

Celou fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na našem školním facebooku: ZDE

PhDr. Roman Novotný, ředitel školy

SBOROVNA

01.09.2020 15:43